Reklam
Reklam

ESKİŞEHİR GAZETECİLER CEMİYETİ 65 YAŞINDA

Eskişehir Gazeteciler Cemiyetince (EGC) her yıl düzenlenen "Medya Başarı Ödülleri" görkemli bir törenle Anemon Otel’de yapıldı.

ESKİŞEHİR GAZETECİLER CEMİYETİ 65 YAŞINDA

Eskişehir Gazeteciler Cemiyetince (EGC) her yıl düzenlenen "Medya Başarı Ödülleri" görkemli bir törenle Anemon Otel’de yapıldı.

ESKİŞEHİR GAZETECİLER CEMİYETİ 65 YAŞINDA
10 Mayıs 2017 - 00:27

Gecenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Türkiye Gazeteciler Federasyonu ve Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yılmaz Karaca,‘‘ 65 yılı anlatmak gerçekten kolay değil. Bu yüzden sizlere EGC’nin 65 yılını anlatan bir sinevizyon gösterimi hazırladık’’ dedi. Büyük beğeni kazanan sinevizyon gösteriminin ardından yeniden söz alan Karaca,‘‘ Eskişehir’e bir Basın Müzesi yakışmaz mı? Bu Basın Müzesi’ni Sayın Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen yapmaz mı? Yapacak inşallah sözünü verdi. Müzeler yolunda çok güzel bir yere yapacak. Bu konuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz’’ dedi. Ardından söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen de eski bir basın mensubu olarak törene katılanlara gazetecilik ile ilgili anılarını anlattı. Son olarak konuşan Vali Azmi Çelik ise, etkinliğe katılmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Basının birleştirici ve bütünleştirici rolüne dikkati çeken Çelik, ''Büyük Önder Atatürk, 'Basın memleketin müşterek sesidir.' diyor. Hakikaten böyle olmak zorunda. Belli bir zümreye yayın yapan medyadan ziyade birleştirici, bütünleştirici, doğruyu aktarıcı yayınlara ne kadar büyük ihtiyacımız olduğunu, bunun da bize güven verdiğini hepimiz biliyoruz. Ödül alan arkadaşları da kutluyorum." dedi. Ardından ödül töreni gerçekleştirildi.

Ödül kazanan gazeteciler şunlar:

Haber: Çağlar Özyazıcı (Sakarya gazetesi), Özge Zaim Sarıoğlu (İstikbal gazetesi), Onur Şentürk (Milli İrade gazetesi)

Fotoğraf: Metin Ünlü (Sakarya gazetesi)

Spor haberi: Ahmet Deniz Canoruç (Anadolu gazetesi), Tuğba Koçal (Manşet gazetesi)

Sayfa tasarımı: Batın Aşık (2 Eylül gazetesi), Özgür Özalp (Sonhaber gazetesi)

Söyleşi: Aykut Emekli (Sakarya gazetesi), Gökhan Koçal (Yenigün gazetesi), Esra Ünlü (Sonhaber gazetesi)

Spor söyleşi: Aytaç Ersoy (Sonhaber gazetesi), Akif Fındık (Milli İrade gazetesi)

TV Programı ve TV Haberi: Emine Girgin, Sadi Seda, Engin Kale (ES TV), Hanife Kamar, Abdullah Bayraktar (Kanal 26)

Törende, ''Tayfun Talipoğlu Özel Ödülü'' Kanal 26'dan Muharrem Esen'e, ''Önder Baloğlu Özel Ödülü'' de Yenigün gazetesinden Meltem Karakaş'a verildi.

İZMİR’DEN YOĞUN KATILIM

Programa, CHP Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer, CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, TGF Yönetim Kuruları üyeleri, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen ve yöneticileri, Hasan Tahsin Gazetecilik Yarışması Jüri üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile gazeteciler katıldı.

HÜSNÜ ARSLAN’A ONUR ÖDÜLÜ

Gecede ayrıca Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkan’ı Hüsnü Arslan’a da Onur Ödülü verildi. Meslekte 50. Yılını dolduran Hüsnü Arslan’a ödülünü Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen verdi. Büyükerşen, ödülü verirken Hüsnü Arslan’ın 50 yıldır Eskişehir’de başarıyla sürdürdüğü mesleğini daha uzun yıllar sürdürmesi dileğinde bulundu.

BÜYÜKERŞEN’E TARİHİ BELGE

Ödül töreninin ardından ise Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e Gazeteciler Cemiyeti’ne ilk üye olduğu dönemde kendi el yazısı ile doldurduğu üyelik formu takdim edildi. Başkan Büyükerşen o dönemlerde Sakarya Gazetesi’ne Yazı İşleri Müdürü olabilmek için yaşını büyüttüğünü ve aslında doğum tarihinin 1938 olduğunu anlattı. Gece Azra ve Mithat Körler’in konserlerinin ardından sona erdi.

MİLLİYET ANADOLU/ESKİŞEHİR

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum