Bugun...


GAZYAĞCI FURUN KEBAB 3. ŞUBESİ AÇILDI
İstanbul Ataşehir’den sonra Konya Karatay şubesini hizmete açan Konya’nın meşhur furun kebabının mucidi Gazyağcı, marka değerini koruyarak önümüzdeki yıllarda büyük şehirlerde de yeni şubeler açacak.

GAZYAĞCI FURUN KEBAB 3. ŞUBESİ AÇILDI
+ -

1891 yılında Kebab ustası Ali Gazyağcı tarafından 15 metrekarelik dükkanda bakır bir leğen ve küçücük bir fırınla başlanılan ve bugün tüm dünyada bilinen Konya’nın meşhur furun kebabının mucidi Gazyağcı ailesi, 3 şubesini Konya Karatay’da hizmete açtı.

1973 yılına Kadar Ali Gazyağcı’nın oğlu Mehmet Gazyağcı tarafından yürütülen işletmenin başına daha sonra Mehmet Gazyağcı’nın damadı  Hasan Hüseyin Çınalı geçti. 1998 yılına gelindiğinde ise bu kez  oğlu Ali Çınalı bayrağı devraldı.

Ali Çınalı’nın oğlu Hüseyin Çınalı hedefi daha da büyüterek, Konya’nın meşhur furun kebabını daha geniş kitlelerle tanıştırmak adına, önce 15 Nisan 2015’de  Meram Yaka’ya işletmenin merkez şubesini taşıdı. Ardından 2017 yılının başında İstanbul Ataşehir’e ikinci şubeyi açtı.

Artan ilgi ve yoğun istek üzerine bu kez Konya ekonomisinin merkezi olarak bilinen Büsan Sanayi Sitesi’ne 3. Şubesini açan Gazyağcı Furun Kebab marka değerini koruyarak Türkiye’nin belli başlı büyük illerine şubeler açmayı hedefliyor.

Gazyağcı Furun Kebab Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çınalı, son zamanlarda Konya’nın ünlü furun kebabını her önüne gelenin yapmaya başladığını belirtirken, Gazyağcı adını bile kullanan bir takım simsarların olduğunu söyledi.

Gazyağcı furun kebabın 2. kuşaktan  ustası Mehmet Gazyağcı’nın kızı, 3. Kuşaktan işletmenin sahibi Hasan Hüseyin Çınalı’nın eşi 96 yaşındaki Halime Çınalı’nın da 3. Şubesinin açılışa katılarak, açılış kurdelasını kesmesi duygusal anlara sahne oldu.

Gazyağcı Furun Kebab Kararay Şubesi dualarla hizmete açıldı. Açılışa katılan çok sayıda davetliye furun kebab ikram edildi.

KEMAL SOYLU/ MİLLİYET KONYA


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
YUKARI